Image6

26 maja obchodzimy bardzo ważne święto, jakim jest Dzień Mamy. Niespełna miesiąc później, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Taty. Jest to idealny moment na złożenie życzeń kochanym rodzicom. To właśnie wszystkim Mamusiom oraz Tatusiom należą się największe podziękowania za życie, troskę, poświęcenie, za każdy zwyczajny dzień. To dla nich ten dziecięcy trud. Każdy jak umie w tym dniu dziękuje swoim rodzicom. Z tej okazji również dzieci w przedszkolu pod opieką swoich wychowawczyń przygotowały część artystyczną. Mali artyści z wielkim przejęciem recytowali wierszyki, śpiewali piosenki, prezentowali tańce. „Kochana Mamo, Kochany Tato (…) Za wszystkie dla nas trudy i starania składamy dzisiaj podziękowania!" Dla wszystkich rodziców były to niezapomniane, pełne wzruszeń i radości chwile.

Anna Wąchalska

 image 67214337

 

 

31 maja starszaki z naszego przedszkola wybrały się na ciekawą lekcję religii połączoną z lekcją historii. Na zaproszenie księdza Andrzeja Sowy, udaliśmy się do kościoła w Kołbaczu. W czasie spotkania, ks. Andrzej opowiedział i pokazał symbole religijne, a także przybliżył historię Klasztoru Cystersów w Kołbaczu.

Agata Baranowska

 20230523 092454

 

 

Dzisiaj odbył się koncert pt.: „Toreador i hiszpańskie rytmy‘’. Muzycy ubrani w barwne hiszpańskie stroje zaprezentowali dzieciom saksofon, gitarę i instrumenty hiszpańskie. Przedstawienie muzyczne, mające formę bajki, było ilustrowane muzyką graną na tych instrumentach. Dzieci poznały taniec flamenco jako jeden z najsłynniejszych tańców hiszpańskich oraz tradycyjną walkę z bykiem - korridę. Chętnie wysłuchały granych utworów oraz uczestniczyły w zabawach przy muzyce.

Aurelia Bichta

 IMG 20230510 095942

 

10 maja dzieci z grup 5 i 6 - letnich wybrały się na wycieczkę do Domu Chleba w Marianowie. Wykonywały tam wyroby piekarniczo-ciastkarskie z przygotowanych wcześniej ciast. Podczas warsztatów zapoznały się z techniką wyrabiania ciasta i wykonały podpłomyki oraz kruche ciasteczka. Formowały drożdżówki, poznały sposób dekorowania i nadziewania bułeczek. Po ciężkiej pracy, odbyła się degustacja własnoręcznie wykonanych  podpłomyków, a następnie przejażdżka meleksem i zabawy na placu zabaw. Wszystkie wypieki dzieci zabrały do domu, aby poczęstować swoich rodziców i pochwalić się piekarskimi umiejętnościami.

Urszula Smela