. Bez nazwy
Wszystkie podręczniki dla dzieci, we wszystkich grupach w tym klas 0 kupują rodzice!!!

 Piknik

 

Pod takim hasłem odbyło się w tym roku spotkanie zorganizowane przez przedszkolaków z okazji Dnia Mamy i Taty. Impreza rozpoczęła się od występów dzieci, które wierszami, piosenkami i tańcem wyraziły to, jak bardzo kochają swoich rodziców.  Na najmłodszych uczestników również czekały  atrakcje - zabawy ruchowe i taneczne pod okiem wodzireja Loczka. Uśmiechnięte buzie naszych przedszkolaków oraz rodziców świadczyły o tym, że piknik był udany.

Opiekun Anna Sufin

. Dzień mamy i taty

 w bibliotece

 

Rozwijanie zainteresowań czytelniczych to bardzo ważny aspekt w życiu dziecka. W związku z tym, dzieci z grup zerowych wybrały się do szkolnej biblioteki. Celem spotkania było rozbudzenie zainteresowania książkami, wzbogacanie słownictwa i pobudzanie wyobraźni. Pani Krysia zwracała uwagę dzieci na poznawcze walory książek, sytuacje humorystyczne, kolorowe ilustracje. Zachęcała przedszkolaków do czytania książek. Dzieci w trakcie spotkania odpowiadały na zadawane pytania, dotyczące tego, w jaki sposób trzeba szanować książki oraz czego należy się wystrzegać podczas czytania. To było bardzo miłe spotkanie. Dziękujemy!

Opiekun Urszula Smela

 wizyta w bibliotece

 

W maju, grupa przedszkolna „Misie”, udała się do biblioteki szkolnej. Obejrzeliśmy pokaźny księgozbiór, pani bibliotekarka opowiedziała nam o książkach, ich przeznaczeniu, rodzajach i gatunkach. Dowiedzieliśmy się, jaka jest różnica między biblioteką, księgarnią, a czytelnią oraz, jak należy zachowywać się w bibliotece, a także, w jaki sposób dbać o książki, aby ich nie niszczyć. Pani Krysia podarowała nam piękną książkę do naszej przedszkolnej biblioteczki. Dziękujemy za tę cenną lekcję.

Opiekun Marlena Szymańska