zakończenie roku w przedszkolu

23 czerwca br. odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość zakończenia roku przedszkolnego oraz pożegnania starszaków, czyli klas „0”. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży z bohaterami książek poprzez pory roku, żywioły szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. Podczas uroczystości, którą uświetnili swoją obecnością dyrektor pani Bogumiła Zawada, wicedyrektor pani Jolanta Ślęzak oraz rodzice, dzieci zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne, recytatorskie i taneczne, wręczone zostały dyplomy ukończenia „zerówki” oraz nagrody książkowe.  Po oficjalnej części odbył się poczęstunek w sali. Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nas, by po wakacjach rozpocząć naukę w klasie pierwszej. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji. 

 wycieczka

 

22 czerwca uczniowie klas „0” wyruszyli na wycieczkę do „Folwark Podkowa” w Przęsocinie, gdzie mieli okazję uczestniczyć w lekcji przyrody. Podczas zwiedzania mini zoo, poznaliśmy wiele ciekawych zwierząt, m.in.: jeżozwierze, małpy, surykatki, sowy oraz usłyszeliśmy interesujące ciekawostki na ich temat.  Wrażeniami po tej niezwykłej lekcji, dzieliliśmy się odpoczywając przy ognisku podczas pieczenia kiełbasek. A po nabraniu sił, w doskonałych humorach, oddaliśmy się zabawie na placu zabaw.

 w szkole

 

20 czerwca, w poniedziałek, dzieci z  klas „0” wybrały się na wycieczkę do szkoły. Celem naszej wizyty było zapoznanie się z budynkiem, do którego już po wakacjach będą uczęszczały. Wycieczkę rozpoczęliśmy od przywitania się panią dyrektor Bogumiłą Zawadą i panią wicedyrektor Jolantą Ślęzak. Następnie udaliśmy się do miejsc ważnych dla każdego ucznia, czyli gabinetu pedagoga szkolnego, sali komputerowej, świetlicy, biblioteki. Przyszli uczniowie mieli także okazję obejrzeć salę lekcyjną oraz usiąść przy szkolnej ławce.

 roboty

 

W poniedziałek 6 czerwca, w przedszkolu „Jarzębinka”, odbyły się zajęcia mające na celu przybliżenie twórczości Stanisława Lema polskiego pisarza gatunku science fiction. Dzieci ze starszych grup wysłuchały fragmentu „Bajek robotów”, a następnie wykonały prace plastyczno - techniczne z figur geometrycznych - roboty według własnego pomysłu. Wszystkie dzieła zostały wyeksponowane na tablicach przed salami, aby każdy przedszkolak mógł je podziwiać.

 jubileusz

 

8 czerwca dziewczynki z grupy ,, Wiewióreczki” i ,, Jeżyki” wyjechały do Urzędu Gminy w Starym Czarnowie w celu uczczenia Jubileuszu Małżeństwa. Wiersze i piosenki na temat rodziny i marzeń, które zawsze warto mieć, uzupełnione były pięknymi tańcami. Dzieci przygotowały również laurki, które wręczyły Jubilatom po zakończonych uroczystościach. W podziękowaniu za wspaniały występ, małe artystki zostały nagrodzone gromkimi brawami, a od pani Wójt Marzeny Grzywińskiej otrzymały słodkości.

 koncert

 

02 maja w naszym przedszkolu ponownie zawitali artyści z Agencji Artystycznej „Pro Musica”. Tym razem zaprezentowali koncert muzyczny pt. „Znak orła”. Dzieci wysłuchały opowieści o Jasiu i śpiącym, kamiennym rycerzu na Giewoncie. W trakcie spektaklu opowieść przeplatana była śpiewem i fragmentami pięknych, znanych melodii min. góralskimi, a dzieci miały okazję poruszać się w rytm muzyki. Poznaliśmy budowę, brzmienie i sposób wydobywania dźwięków na akordeonie i klarnecie. Ponadto poznaliśmy klasyczne stroje ludowe: krakowski i góralski. W czasie koncertu wszyscy chętnie brali udział w zabawach z muzyką, a na koniec nagrodzili artystów wielkimi brawami.