P1301515

 

 

21 i 22 stycznia, to szczególna data w kalendarzu przedszkolaków. W tych dniach swoje święto obchodzą Babcie i Dziadkowie, dlatego dzieci ze wszystkich grup przygotowały piękne upominki, które wręczyły swoim bliskim. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia, uśmiechu i samych pogodnych dni.

 PC041520

 

25 listopada w naszym przedszkolu, jak co roku, obchodziliśmy Dzień Misia. Dzieci z wszystkich grup otrzymały słodkie upominki oraz dyplom „Przyjaciela Misia”. W każdej sali odbywały się ciekawe zajęcia plastyczne oraz zabawy ruchowe przy piosenkach o misiach. Niezwykłym wydarzeniem dla przedszkolaków okazały się odwiedziny głównego bohatera, czyli Pluszowego Misia.  Dzień ten był bardzo wesoły.

 IMG 20211125 093752

 

W listopadzie w naszym przedszkolu pojawili się wyjątkowi goście - egzotyczne zwierzęta z Afryki i Ameryki. Najpierw poznaliśmy ślimaka afrykańskiego, który był znacznie większy od naszego rodzimego i miał charakterystycznie spiczastą muszlę. Następnie opiekunowie zaprezentowali nam różnej wielkości terraria, w których przywieźli pająki. Niektóre pojemniki były niewielkich rozmiarów, przeznaczone dla maleńkich pająków. Inne natomiast, o wiele większe, dla dorosłych osobników, które były naprawdę imponujące - duże i bardzo ładne. Dowiedzieliśmy się, że bronią pająków, prócz jadu w zębach jadowych, którymi potrafią przebić but, skarpetę i skórę, są również włoski pokrywające ich ciało. W razie niebezpieczeństwa, strzelają nimi z zawrotną prędkością jak strzałami. Mieliśmy także możliwość obejrzenia z bardzo bliska, a nawet dotknięcia węża. Opiekunowie przywieźli do nas małe węże, a także takie, których wielkość budziła zainteresowanie i zachwyt, ale trochę też strach. Ciekawostką dla wielu dzieci okazało się to, że skóra węża wcale nie jest śliska i wilgotna, ale wręcz bardzo delikatna, pokryta w wielu przypadkach przepięknymi wzorami i kolorami. Podczas tych interesujących zajęć, dowiedzieliśmy się, jak niebezpieczne potrafią być pająki i węże, a przy tym piękne i niezwykłe.

 PB291528

 

19 listopada, w przeddzień kolejnej rocznicy, w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach, na których zapoznano dzieci z zapisami Konwencji o Prawach Dziecka,  zwrócono uwagę na znaczenie dokumentu dla dzieci na całym świecie. Wspomniane zostały także obowiązki dzieci. Na zakończenie zajęć zostały wykonane prace plastyczne, które przedstawiały poznane prawa. Dzieci starszych grup wykonały Medale Uśmiechu.

 PB271506

 

18 listopada w naszym przedszkolu odbył się kolejny już koncert edukacyjny. Dzieci wysłuchały bajkę pt.,,Skrzacie figle, skrzacie psoty’’, ilustrowaną piękną muzyką klasyczną i filmową. Przedszkolaki poznały budowę oraz brzmienie trąbki i syntetyzatora. Spotkanie z muzykami było źródłem radości i pozytywnych emocji.

 

17 listopada dzieci z naszego przedszkola wyjechały na wycieczkę do Szczecina do kina Helios na bajkę pt. Pszczółka Maja”. Piękna, bardzo kolorowa, żywa akcja przyczyniła się do wielu wrażeń i tych radosnych i tych smutnych. Szczęśliwe zakończenie przyniosło uśmiech na twarzach naszych dzieci, które wróciły do przedszkola bardzo zadowolone.