Image1

 

24 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyniosło swojego pluszowego przyjaciela. W imprezie uczestniczyła pani wicedyrektor J. Ślęzak oraz ,,Miś”. Odbyły się różnego rodzaju zabawy ruchowe i muzyczne. Na koniec dzieci zaśpiewały ,,Misiowi” piosenki, w których był głównym bohaterem. Misiu, dziękując za wspólną zabawę, wręczył każdemu dziecku słodki upominek, a następnie wykonane zostało zdjęcie. Ten wyjątkowy dzień był pełen uśmiechu i wspaniałej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, że mogły spędzić tyle czasu ze swoim pluszowym ulubieńcem.

Aurelia Bichta

 bezpieczna droga

 

30 listopada nasze przedszkole odwiedził pan policjant, który przekazał dzieciom podstawowe  zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomniał, jak prawidłowo poruszać się po ulicy i chodniku. Zwrócił również uwagę na to, jak ważne jest posiadanie elementów odblaskowych. Każde dziecko, pod czujnym okiem policjanta, z zachowaniem wszystkich zasad, przechodziło po pasach. Dziękujemy panom policjantom  za cenną wiedzę i przybliżenie specyfiki tak odpowiedzialnego zawodu.

Anna Sufin

 20231110 082040

 

10 listopada w naszym przedszkolu był dniem bardzo uroczystym. Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości, dzieci ubrane w stroje galowe, na tle scenografii biało- czerwonej, zaśpiewały hymn Polski oraz inne patriotyczne pieśni. Poprzez kultywowanie uroczystości narodowych, przedszkolaki uczą się patriotyzmu oraz postawy szacunku dla historii, języka, tradycji i kultury.

Aurelia Bichta

 pleciuga

 

7 listopada dzieci z grup zerowych oraz pięciolatki wybrały się do Teatru Lalek „Pleciuga” w Szczecinie na przedstawienie pt.”Karmelek”. Piękna opowieść pełna humoru o poszukiwaniu własnego talentu oraz o sile przyjaźni, która sprawia, że każdy może poczuć się wyjątkowy dostarczyła dzieciom niesamowitych wrażeń.

Anna Wąchalska

 

 IMG 20231023 091528

 

23 października, w grupach zerowych, odbyły się bardzo ciekawe zajęcia edukacyjne mające na celu utrwalenie właściwych nawyków proekologicznych oraz kształtowanie świadomości dzieci  w zakresie roli, jaką w codziennym życiu odgrywa otaczające nas środowisko. Zamiarem spotkania było także wykształcenie odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego z naciskiem na ekosystem wodny oraz  wyrobienie prawidłowych nawyków w kontaktach z wodą.

Urszula Smela

 Image6

 

05.10. br. odbyła się, po raz drugi w naszym przedszkolu, impreza z okazji Dnia Ziemniaka. W tym dniu uczestniczyli z nami we wspólnej zabawie zaproszeni goście: pani dyrektor Bogumiła Zawada, pani wicedyrektor Jolanta Ślęzak, rodzice i dzieci. Po przemówieniu pani dyrektor odbył się pokaz zajęć tanecznych grupy Lorenco oraz pokaz zajęć sportowych Przedszkoliada, następnie liczne zabawy, których główną rolę odegrały ziemniaki. Wszyscy zebrani mogli wykazać się sprawnością w przenoszeniu ziemniaka w chochli, na kocu, w toczeniu ziemniaków miotłą. Odbył się mecz z ziemniakami, zabawa kubeczkowa oraz przeciąganie liny. Uwieńczeniem wspaniałej zabawy był poczęstunek w postaci słodkości, owoców oraz potraw wykonanych z ziemniaków - placki ziemniaczane, babka ziemniaczana i pieczony ziemniak. Ten jesienny dzień pachnący pieczonym ziemniakiem przyniósł wszystkim wiele radości i uśmiechu.

Aurelia Bichta