P4271232

 

W przedszkolu „Jarzębinka” odbył się kolejny cykl zajęć pod hasłem: POLSKA MÓJ DOM. Tym razem dzieci poznały bliżej naszą miejscowość, czyli Kołbacz. Obejrzały prezentację o zakonie cysterskim, śladach osadnictwa Słowian i grodzie książęcym. Dzieci dowiedziały się, że Kołbacz był  jednym z najważniejszych ośrodków politycznych, do którego zjeżdżali się książęta szczecińscy. Przedszkolaki  były pod ogromnym wrażeniem, że mogły zobaczyć Kołbacz w programie telewizyjnym. Na koniec wykonaliśmy pracę plastyczną przedstawiającą  „Rozetę  Kołbacką”.

 IMG20210322112006

Po długiej zimie z tęsknotą wyczekiwaliśmy tego dnia. Był to duży powód do radości dla wszystkich zmęczonych zimnem i wcześnie zapadającym mrokiem. Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych przyszły ubrane na żółto i zielono. Śpiewały piosenki o tematyce wiosennej, wykonały barwne wiosenne opaski na głowę, poznały zwyczaje i tradycje związane z powitaniem wiosny. W każdej sali odbywały się różnego rodzaju wiosenne zabawy ruchowe oraz ciekawe prace plastyczne. Jesteśmy przekonani, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że wiosna zawita do nas na dobre, a zimę zobaczymy dopiero za rok.

 IMG20210317095225

 

17 marca dzieci z naszego przedszkola w ramach zajęć związanych z poznaniem naszego kraju, wybrały się w wirtualną wycieczkę po Szczecinie, podczas której odwiedziły zabytki takie jak, m. in. Zamek Książąt Pomorskich, Wały Chrobrego, Bazylikę archikatedralną św. Jakuba, Filharmonię.  Na koniec zajęć każda z grup wykonała pracę plastyczną związaną z miastem Szczecin.

 P3111218

 

W marcu, w każdej z grup, odbyły się bardzo ciekawe zajęcia badawcze. Zajęcia o charakterze eksperymentu, zwane również zabawami badawczymi są niezwykle istotne w wielokierunkowym rozwoju dziecka oraz zaspokajaniu naturalnej ciekawości poznawania otaczającego świata. Tego typu zabawy pozwalają na doświadczanie nowych wrażeń, odkrywanie nieznanych dotychczas właściwości przedmiotów i zjawisk, prowadzenie obserwacji oraz wyciąganie trafnych wniosków z przeprowadzonych doświadczeń, eksperymentów i zjawisk. Na zajęciach nie zabrakło m.in. malowania na mleku, uciekającego pieprzu, lawy w szklance, wędrujących kolorów, wulkanu, wciągania wody przez gasnącą świeczkę, bańki w bańce i wiele innych ciekawych badań.