Image1

 

W ramach zajęć „Poznajemy zawody”, odbyło się spotkanie z weterynarzem. Mama Frania opowiedziała nam, czym zajmuje się na co dzień i pokazała wszystkie przyrządy i akcesoria niezbędne w jej zawodzie. Dzieci poznały specyfikę zawodu, dowiedziały się, jak dbać o zwierzęta oraz uświadomiły sobie, że zwierzęta to również żywe istoty, które niekiedy chorują i cierpią, dlatego także potrzebują lekarza.

Marlena Szymańska

 IMG 20230131 085040

 

W karnawale wszyscy urządzają bale. Tak też było w  naszym przedszkolu. 31 stycznia 2023r., w zorganizowanym balu karnawałowym, dzieci wcieliły się w księżniczki, wróżki, rycerzy, Batmanów i inne postacie ze swoich ulubionych bajek. Dzieci wspaniale bawiły się, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna muzyka zachęcała do tańca. Dziękujemy rodzicom i Radzie Rodziców za pomoc w zorganizowaniu balu i przygotowaniu strojów.

Urszula Smela

 image 67522305

 

Włączając się w ideę pomagania innym, zachęcamy wszystkich do wspólnego zbierania zakrętek, dlatego przy wejściu do przedszkola pojawił się nasz nowy przyjaciel Pożeracz Zakrętek, którego wykonały przedszkolaki w ramach realizacji projektu „Ekokulturalne Przedszkole”. Serdecznie zachęcamy do nakarmienia naszego przyjaciela jak największą ilością zakrętek.

Agata Baranowska

 image 6483441 1

 

19 i 20 stycznia br. naszych przedszkolaków odwiedzili wyjątkowi goście - ukochane Babcie i Dziadkowie. Z okazji wyjątkowego święta, wszystkie grupy zaprezentowały część artystyczną, podczas której przedszkolaki: recytowały piękne wiersze, zaśpiewały oraz zatańczyły. Po części artystycznej wnuczęta w dowód miłości oraz pamięci wręczyły babciom i dziadkom prezenciki, które samodzielnie wykonały.

Agata Baranowska

Dzieci z grup przedszkolnych wysłuchały koncertu pt. „O Śpiącej Królewnie i karnawałowych zagadkach”. Była to muzyczna opowieść o tym, jak zła czarownica Dysharmonia swoimi czarami sprawiła, że księżniczka Anabel zapadła w długi sen. Jedynym ratunkiem dla księżniczki było rozwiązanie karnawałowych zagadek, dzięki czemu Anabel wybudziła się z zaklętego snu. Podczas koncertu dzieci zapoznały się z budową i dźwiękami takich instrumentów, jak flet poprzeczny oraz tuba. Koncert był niepowtarzalną okazją, aby przenieść się w muzyczno-bajkowy świat księżniczek co najbardziej podobało się dziewczynkom. Dla przedszkolaków wystąpili artyści z Agencji Artystycznej „Pro musica”.

Anna Wąchalska

 wystawa

 

W grudniu zorganizowano w przedszkolu wystawę pt. „Zawody naszych rodziców”. Zadaniem dzieci było przygotowanie wspólnie z rodzicami  prac prezentujących w ciekawy sposób zawód mamy lub taty. Wpłynęło 26 prac, były bardzo pomysłowe, wykorzystano różne techniki oraz metody plastyczno-techniczne. Prace ozdabiały przedszkolny korytarz. Wszystkie dzieci otrzymały dyplom oraz upominek, który wręczyła dzieciom pani dyrektor.

Anna Wąchalska