W poniedziałek, 27.11. 2023 roku zakończyła się zbiórka pluszowych maskotek, gier, puzzli i materiałów plastycznych. Organizatorem zbiórki jest Fundacja Mam Marzenie, która zajmuje się spełnianiem marzeń dzieci chorych onkologicznie. Zebrane zabawki trafią do szczecińskich szpitali: w  Szczecin – Zdrojach i przy ul. Unii Lubelskiej. Serdeczne podziękowania kierujemy do uczniów i ich rodziców, nauczycieli oraz wychowawców za ogromne zaangażowanie się w zbiórkę.

Opiekun SKW: M. Piwowarczyk

. Image1

W imieniu Szkolnego Klubu Wolontariusza, zachęcamy uczniów, rodziców i nauczycieli do wzięcia udziału w akcji charytatywnej „Paczuszka dla maluszka”, która rozpocznie się od 4 grudnia w naszej szkole. Bożonarodzeniowa akcja, do której w świątecznej atmosferze zaprasza Fundacja Małych Stópek. Jej adresatami są domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Symbolem akcji od samego początku jest specjalna „paczuszkowa” bombka.

Jak wziąć udział w tej symbolicznej akcji pn. „paczuszka”?.

Możecie wziąć bombkę z choinki i w zamian za nią przygotować i przynieść paczuszkę z artykułami higienicznymi, takimi jak: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła i zostawiając ją pod choinką na dolnym holu szkoły. W Waszym imieniu ofiarujemy ją potrzebującym dzieciom.

Akcja w naszej szkole potrwa do 6 stycznia 2024 roku. Uczniowie, którzy chcą wziąć udział w akcji mogą przygotować paczkę wspólnie z rodzina, przyjaciółmi, klasą i pozostawić pod naszą szkolną choinką.

Opiekun SKW M. Piwowarczyk

. góraSzkolny Klub Wolontariusza zaprasza wszystkich do udziału w akcji „Góra Grosza”. Organizatorem XXIV edycji akcji jest Towarzystwo Nasz Dom. Za zebrane pieniądze, Fundacja zorganizuje pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną opiekę dla potrzebujących dzieci na terenie całej Polski. Akcja trwa od 01 listopada do 29 lutego 2024 roku. Zbieramy nominały od 1 gr do 5 zł. Wolontariusze będą odwiedzać klasy i zbierać monety do skarbonki. Na holu szkoły zostanie ustawiona puszka, do której również będzie można wrzucać groszaki. Każda drobna kwota może pomóc Twojemu koledze lub koleżance.

Opiekun SKW Marlena Piwowarczyk

. Dzień Pluszowego Misia 2023

Szkolny Klub Wolontariusza serdecznie zaprasza do udziału w zbiórce nowych pluszaków, maskotek, gier, zabawek oraz materiałów plastycznych. Organizatorem zbiórki jest Fundacja Mam Marzenie, która zajmuje się spełnianiem marzeń dzieci chorych onkologicznie. Zbiórka trwać będzie do 15 listopada 2023 roku. Artykuły przynosimy do sali 102. Pokażmy wielkie serca i przyczyńmy się do wywołania uśmiechu na twarzy dzieci.

Opiekun SKW Marlena Piwowarczyk

 

. zbiorka

W związku z przypadającym w październiku Światowym Dniem Zwierząt, Szkolny Klub Wolontariusza ogłasza zbiórkę na rzecz czworonożnych podopiecznych schroniska dla bezdomnych zwierząt w Szczecinie, która potrwa od 23.10.2023 r. do 30.11.2023 r.

ZBIERAMY:

- karmę suchą

- karmę mokrą

- koce/ręczniki,

- obroże, smycze, miski,

- zabawki dla zwierząt.

Przyniesione rzeczy składamy do sali 102.

Opiekun SKW Marlena Piwowarczyk

 Image8

 

24 listopada dwunastu wolontariuszy z opiekunem SKW udało się po lekcjach na cmentarz do Starego Czarnowa. Młodzież wyposażona w niezbędny sprzęt, z zapałem przystąpiła do pracy i zaczęła wielkie porządki. Sprzątano zapomniane i stare groby, grabiono liście. Po uporządkowaniu mogił, zapalono znicze. Dzięki akcji sprzątania grobów, uczniowie uczą się szacunku do tradycji, odpowiedniego zachowania i poszanowania miejsc pamięci. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję „Znicz”.

Opiekun SKW Marlena Piwowarczyk