zniczeSzkolny Wolontariat i Samorząd Uczniowski zachęcają do wspólnej zbiórki zniczy w dniach 12 – 26 października br. (sala 102). Zebrane znicze zapalimy na starych i zapomnianych grobach na cmentarzu w Starym Czarnowie. Nasza wspólna akcja pod hasłem "Światełko pamięci" na stałe wpisała się już w kalendarz szkolnych wydarzeń.

. 2020 12 Desktop 01Akcja MEN „Razem na Święta”

Okres przedświąteczny to najlepszy czas, aby okazać wsparcie osobom potrzebującym pomocy z naszej społeczności lokalnej. Szkolny Klub Wolontariatu  i Samorząd Uczniowski z Zespołu Szkół w Kołbaczu  przystąpili do akcji MEN „Razem na Święta”. Celem akcji jest zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Ze względu na stan epidemii, tegoroczna edycja akcji będzie miała nieco odmienny charakter.

W ramach akcji „Razem na Święta” nasi uczniowie:

- wykonają kartki z życzeniami świątecznymi, które wrzucą do skrzynek pocztowych swoich sąsiadów

- przekażą dary dla  zaprzyjaźnionego  Schroniska dla zwierząt bezdomnych w Choszcznie

Dzięki Wam, drodzy uczniowie, Święta Bożego Narodzenia staną się piękniejsze i radośniejsze.

 pies

          ZBIÓRKA KARMY DO SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT W CHOSZCZNIE

Szkolny Klub Wolontariatu wraz z Samorządem  Uczniowskim  ogłasza  zbiórkę karmy i kocy dla psów i kotów ze schroniska w Choszcznie. Pokarm prosimy przynosić do sali nr 4 lub 102.  Za ofiarność, dziękujemy.

AKCJA TRWA DO 06  LISTOPADA

 2020 10 Desktop 01

 

Szkolny Klub Wolontariusza ogłasza całoroczną zbiórkę nakrętek plastikowych. Nakrętki można przynosić do szkoły w każdy piątek i przekazywać wolontariuszom na dolnym korytarzu przy głównym wejściu. Nakrętki przekażemy na rehabilitację Klaudii, która choruje na artrogrypozę.

Szkolny Klub Wolontariusza

 znicze

Szkolny Wolontariat i Samorząd Uczniowski zachęcają do wspólnej zbiórki zniczy. Dowolne znicze przynosimy do szkoły w dniach od 12 do 26 października br. Zostawić je można w sali 114. Zebrane znicze zapalimy na starych i zapomnianych grobach na Cmentarzu w Starym Czarnowie. Nasza wspólna akcja pod hasłem "Światełko pamięci" na stałe wpisała się już w kalendarz szkolnych wydarzeń.

dyplom