podopieczna Fundacji Miej Serce Amanda

Zakończyliśmy w naszej szkole i przedszkolu zbiórkę nakrętek. W roku szkolnym 2023/2024 akcją objęta została podopieczna Fundacji Miej Serce - Amanda.  Przedsięwzięcie miało przede wszystkim wymiar charytatywny – pomoc chorej dziewczynce,  ale także ekologiczny – recykling plastikowych nakrętek. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem całej społeczności szkolno – przedszkolnej. Zaangażowanie wszystkich pozwoliło na kilkukrotne wypełnienie naszego szkolnego, metalowego serca. Podziękowanie za pomoc i wsparcie w walce o lepsze jutro, przekazała sama podopieczna w towarzystwie  rodziców! W imieniu Szkolnego Klubu Wolontariusza oraz rodziny Amandy, dziękujemy wszystkim za wielkie serca!

Opiekun SKW: Marlena Piwowarczyk

 zbiorka baterii

 

Szkolny Klub Wolontariusza po raz kolejny wziął udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Zbieraj Baterie i Telefony”. Punkt zbiórki zużytych baterii znajdował się w holu głównym szkoły. Zebrano ok. 120 kilogramów tych groźnych dla środowiska odpadów, które odjechały do organizatora programu firmy Biosystem Organizacja Odzysku Opakowań S.A. oraz Biosystem Electrorecykling S.A. Dziękujemy wszystkim za wsparcie i wielkie serce.

Opiekun SKW: Marlena Piwowarczyk

 karma

 

Z okazji Światowego Dnia Kota, Szkolny Klub Wolontariusza zorganizował zbiórkę karmy dla kotów wolnożyjących z naszej gminy. Zebrana karma zostanie przekazana społecznemu wolontariuszowi z Gminy Stare Czarnowo zajmującemu  się dokarmianiem kotów wolnożyjących. Dziękujemy bardzo za przyłączenie się do akcji i hojność, którą widać na załączonym zdjęciu.

Opiekun SKW: Marlena Piwowarczyk

. Góra grosza

Zakończyliśmy trwającą od listopada 2023 roku akcję „Góra Grosza”. Udało się zebrać 302, 37 złotych. Cała suma zostanie przekazana Fundacji „Nasz Dom”, która  zorganizuje pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną  dla potrzebujących dzieci na terenie całej Polski. Dziękujemy Wszystkim darczyńcom, wychowawcom, rodzicom oraz uczniom, którzy zaangażowali się w tę akcję. Szczególne podziękowania należą się wolontariuszom, którzy podliczali zebrane pieniądze.

Opiekun SKW: Marlena Piwowarczyk

 IMG 0961

Piękne, własnoręcznie wykonane ozdoby zwiastujące wiosnę oraz rozmaitości wielkanocne można było podziwiać i zakupić  podczas Szkolnego Kiermaszu Wielkanocnego, który odbył się 15 marca 2024 roku w Zespole Szkół w Kołbaczu, zorganizowanego z inicjatywy Szkolnego Klubu Wolontariusza. Oczywiście, jak na kiermasz przystało, nie mogło zabraknąć przysmaków świątecznych. Ciasta przygotowane przez rodziców smakowały wyśmienicie. Została również zorganizowana kawiarenka, która oferowała aromatyczną kawę i herbatę. Dochód z kiermaszu zasili konta klasowe i wspomoże zakup sprzętu sportowego w celu uatrakcyjnienia „Aktywnych przerw”. Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców gminy. Dziękujemy wszystkim rodzicom, uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i przybycie.

Opiekun Wolontariatu: Marlena Piwowarczyk

. Image1