dyplom

01

 

W naszej szkole odbyła się kolejna akcja przeprowadzona przez Klub Wolontariusza. Wspieraliśmy działalność misyjną archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Zebrane mydła, przybory szkolne, lizaki i piłki już niedługo zostaną przekazane kenijskim dzieciom. Dziękujemy uczniom naszej szkoły, rodzicom, nauczycielom oraz wszystkim zaangażowanym osobom za wrażliwość serc i chęć niesienia pomocy innym.

Opiekun Wolontariatu p. A. Cieślicka

P1030947 01 14 2020

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że zbiórka karmy i koców zakończyła się wielkim sukcesem. W listopadzie i grudniu na terenie naszej szkoły została przeprowadzona akcja charytatywna, która miała na celu wsparcie schroniska dla zwierząt w Choszcznie. 14 stycznia gościliśmy w naszej szkole panią Annę Lawrenz, która w nim pracuje oraz jej podopiecznego - psa Niunię. Uczniowie klas pierwszych mogli wysłuchać prelekcji na temat „Jak należy dbać i troszczyć się o swoich pupili?”. Gościliśmy też panią Agnieszkę Opara – Żurakowską, która reprezentowała Urząd Gminy Stare Czarnowo troszczący się o bezdomne zwierzaki w Choszcznie. Szkolny Klub Wolontariatu i Samorząd Uczniowski przekazał na ręce pani Ani zebrane dary. Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom za aktywne włączenie się do zbiórki.

2019 12 Kartka 012019 12 Kartka 02

2019 12 kiermasz 01

 

Gwiazdkowe szaleństwo na dobre opanowało naszą szkołę! 11 grudnia 2019 r., tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia, odbył się kolejny kiermasz świąteczny. Dochód przeznaczony został na cele charytatywne. Jednym z nich jest pomoc dziewczynce z dalekiej Kenii, prowadzona w ramach projektu misyjnego „Adopcja na odległość”, który w naszej szkole realizowany jest już od 4 lat. Na kiermaszu dostępne były piękne ozdoby: aniołki, stroiki, bombki oraz niepowtarzalne kartki świąteczne. Na stoiskach znalazły się także pachnące smacznie pierniki i różnego rodzaju wypieki. Dziękujemy Dyrekcji, nauczycielom i rodzicom, którzy swoją życzliwością, doświadczeniem i osobistym zaangażowaniem wspierali nas od samego początku, zarówno przy organizacji stanowisk kiermaszu, jak i finansowo.

Szkolny Klub Wolontariatu - opiekun A. Cieślicka

Dnia 30.11 wolontariusze z naszej szkoły mieli uczestniczyć w akcji charytatywnej „Zbieramy żywność dla Banku Żywności”, jednak decyzją Centrali Lidl akcja ta została odwołana w wyznaczonym dla nas sklepie ( oraz kilku innych sklepach). Mam nadzieję, że zapał młodych wolontariuszy nie przygaśnie i dojdzie do współpracy przy innych akcjach dobroczynnych.

Stowarzyszenie POMAGASIE