ef5f182e 844e 40bc b3a2 814b6b0e9ef6

 

W ramach projektu Laboratoria przyszłości, uczniowie klas piątych rozwijali swoją kreatywność kulinarną, korzystając z nowoczesnej szkolnej kuchni i przygotowując pyszne, zdrowe posiłki. Dzieci przygotowały mięsno-warzywne tortille. Takie praktyczne lekcje techniki wszyscy bardzo lubią, a posiłek własnoręcznie wykonany smakował wybornie!

 Opiekun Alicja Choynacka-Sańka

 Image2

 

13 lutego br. uczniowie klasy 2a na zajęciach z edukacji technicznej  w ramach promocji zdrowego żywienia samodzielnie przygotowali pyszne drugie śniadanie z przyniesionych ze sobą produktów. Dzieci dobrze wiedzą, że aby przystąpić do działań kulinarnych należy dokładnie umyć ręce. Przed rozpoczęciem pracy uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem, po czym wszyscy przystąpili do przygotowania stanowisk pracy i zabrali się do wykonania wiosennych kanapek w naszej nowoczesnej i świetnie wyposażonej kuchni.

https://photos.app.goo.gl/QMbgGrbHfe44TvRt6

Opiekun Renata Wolna

lunapark

 

W naszej szkole uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania i pasje podczas zajęć robotyki. Pani Renata Wolna z zaangażowaniem i radością przenosi uczniów w świat programowania. Zobaczcie, jak wyglądają zajęcia, z czego korzystamy podczas lekcji i jaką radość sprawia to uczniom.

 

Wesołe miasteczko

 

 https://photos.app.goo.gl/mUvor3Ao91DJdUFp7

 

 Opiekun Renata Wolna

 Image4

W ramach projektu "Laboratoria przyszłości" na robotykę zostało zakupionych w naszej szkole 6 zestawów LEGO® Education SPIKE™ Essential. Wspaniała pomoc do nauki kodowania i programowania, dająca nieograniczone możliwości kreatywnego projektowania i konstruowania została także wykorzystana na lekcjach edukacji informatycznej w klasach 1-3. Zestawy klocków sprawiły, że lekcja informatyki stała się  niezwykle bogata, atrakcyjna i potęgująca u uczniów zainteresowanie nowoczesnymi technologiami, wzbudzając niecodzienną chęć ich stosowania. Pierwsze kroki za nami, kolejne wyzwania czekają.

helikopter

https://photos.app.goo.gl/SBwxYANi8w9f23u4A

lunapark

https://photos.app.goo.gl/RXNzfHqsPq5vbGPBA

karuzela

https://photos.app.goo.gl/MGvbuDtVuvFL6nNb8

 

 

 

 

 

 

 

 

 Image1

 

Dnia 18 stycznia w naszej szkole odbyły się warsztaty w ramach programu realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki – Laboratoria Przyszłości. W czasie warsztatów uczniowie mieli okazję zapoznać się z obsługą Gogle VR. System VR jest to prosty w użyciu system i nie wymaga zaawansowanej wiedzy, aby uzyskać ciekawe efekty edukacyjne. Kolejnym ciekawym przykładem było użycie drukarki 3D. Uczniowie poznali zasadę działania i mieli możliwość zaobserwowania wydruku gwizdka. Program Laboratoria Przyszłości pomaga budować kompetencje przyszłości u uczniów i cieszymy się, że bierzemy w nim udział.

IMG 20221201 080727

 

Dzięki wsparciu w ramach programu Laboratoria Przyszłości, w naszej szkole powstała nowoczesna pracownia językowa. Sala wyposażona jest w ergonomiczne meble i sprzęt multimedialny. Pracownia zdecydowanie poprawia komfort pracy uczniów oraz nauczycieli. Sterowanie pracownią odbywa się za pomocą oprogramowania Sensonics Sensolab. Wyposażenie sali służy nie tylko doskonaleniu wymowy, ale zapewniają komfort nauki i pozwalają na zsynchronizowaną pracę w nowoczesnej pracowni językowej. Baza dydaktyczna w postaci pracowni zdecydowanie podniesie jakość i atrakcyjność prowadzonych zajęć.

Anna Złota