lunapark

 

W naszej szkole uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania i pasje podczas zajęć robotyki. Pani Renata Wolna z zaangażowaniem i radością przenosi uczniów w świat programowania. Zobaczcie, jak wyglądają zajęcia, z czego korzystamy podczas lekcji i jaką radość sprawia to uczniom.

 

Wesołe miasteczko

 

 https://photos.app.goo.gl/mUvor3Ao91DJdUFp7

 

 Opiekun Renata Wolna

 Image4

W ramach projektu "Laboratoria przyszłości" na robotykę zostało zakupionych w naszej szkole 6 zestawów LEGO® Education SPIKE™ Essential. Wspaniała pomoc do nauki kodowania i programowania, dająca nieograniczone możliwości kreatywnego projektowania i konstruowania została także wykorzystana na lekcjach edukacji informatycznej w klasach 1-3. Zestawy klocków sprawiły, że lekcja informatyki stała się  niezwykle bogata, atrakcyjna i potęgująca u uczniów zainteresowanie nowoczesnymi technologiami, wzbudzając niecodzienną chęć ich stosowania. Pierwsze kroki za nami, kolejne wyzwania czekają.

helikopter

https://photos.app.goo.gl/SBwxYANi8w9f23u4A

lunapark

https://photos.app.goo.gl/RXNzfHqsPq5vbGPBA

karuzela

https://photos.app.goo.gl/MGvbuDtVuvFL6nNb8

 

 

 

 

 

 

 

 

 Image1

 

Dnia 18 stycznia w naszej szkole odbyły się warsztaty w ramach programu realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki – Laboratoria Przyszłości. W czasie warsztatów uczniowie mieli okazję zapoznać się z obsługą Gogle VR. System VR jest to prosty w użyciu system i nie wymaga zaawansowanej wiedzy, aby uzyskać ciekawe efekty edukacyjne. Kolejnym ciekawym przykładem było użycie drukarki 3D. Uczniowie poznali zasadę działania i mieli możliwość zaobserwowania wydruku gwizdka. Program Laboratoria Przyszłości pomaga budować kompetencje przyszłości u uczniów i cieszymy się, że bierzemy w nim udział.

IMG 20221201 080727

 

Dzięki wsparciu w ramach programu Laboratoria Przyszłości, w naszej szkole powstała nowoczesna pracownia językowa. Sala wyposażona jest w ergonomiczne meble i sprzęt multimedialny. Pracownia zdecydowanie poprawia komfort pracy uczniów oraz nauczycieli. Sterowanie pracownią odbywa się za pomocą oprogramowania Sensonics Sensolab. Wyposażenie sali służy nie tylko doskonaleniu wymowy, ale zapewniają komfort nauki i pozwalają na zsynchronizowaną pracę w nowoczesnej pracowni językowej. Baza dydaktyczna w postaci pracowni zdecydowanie podniesie jakość i atrakcyjność prowadzonych zajęć.

Anna Złota

 Image6

 

W ramach projektu "Laboratoria przyszłości" na robotykę zostało zakupionych w naszej szkole 6 zestawów LEGO® Education SPIKE™ Essential.  Dzięki połączeniu kolorowych klocków LEGO, łatwego w użyciu sprzętu i oprogramowania oraz intuicyjnego języka kodowania metodą "przeciągnij i upuść" opartego na Scratchu junior SPIKE Essential angażuje uczniów w zajęcia edukacyjne, pomagając im opowiadać historie.

Renata Wolna

 316129440 644833364043201 359524232346171923 n

 

24 listopada b.r. uczniowie klasy 5b brali udział w zajęciach technicznych w ramach Laboratorium Przyszłości. Nie były to pierwsze zajęcia tego typu, ponieważ uczniowie bardzo je lubią. W ramach takich lekcji została już zrobiona sałatka owocowa i pożywna tortilla. W nowoczesnej, funkcjonalnej i świetnie wyposażonej kuchni dzieci tym razem usmażyły smaczne pancakes. Pod okiem nauczycielki przygotowały ciasto i każdy z uczniów wykonał kilka placuszków. Wszystkim bardzo smakowało!

                                               Alicja Choynacka-Sańka