. 001

 20240213 091617

W karnawale, w karnawale

dzieci bawią się wspaniale.

W karnawale każdy chce tańczyć,

śpiewać, bawić się.

Karnawał to miły czas przepełniony muzyką , zabawą  i pięknymi strojami. 13 lutego w naszym przedszkolu odbyła się zabawa karnawałowa pod tytułem ,,Kraina Lodu i poszukiwanie niesfornych bałwanków”. Dzieci wcieliły się w różne postacie bajkowe. Były księżniczki, wróżki, piraci, spidermeni oraz policjanci. W zabawie  uczestniczyli Elsa oraz bałwan Olaf, którzy zabawiali dzieci ciekawymi konkursami, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim zabawom towarzyszył śmiech i radość, a impreza przebiegała w miłej i serdecznej atmosferze.

Aurelia Bichta

 20231218 104456

 

18 grudnia, przedszkolaki pojechały do Gogolewa do „Świątecznej Stodoły”. Przywitał je elf, jego żona oraz hodowane tam zwierzęta: kury, kaczki, gęsi, kozy, owce, które dzieci karmiły. Następnie wykonywały pierniczki i dekorowały je kolorową posypką-lukrem i rodzynkami. Po tej miłej pracy ozdabiały bombkę ze sklejki oraz wykonywały łańcuchy z kolorowego papieru. Na koniec elfy przygotowały kiełbaski z grilla. Uwieńczeniem wycieczki było wspólne zdjęcie oraz słodki upominek od elfów. Dzieci były bardzo radosne i zadowolone z tak mile spędzonego dnia.

Aurelia Bichta

 DSC07547

„6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wraca do nieba uśmiechnięty”

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ - niezwykle wesoły, rozmowny, chętny do wspólnej zabawy i tańca. Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki, były też zabawy ruchowe. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Rada Rodziców ufundowała dla wszystkich dzieci słodycze. Święty Mikołaju, bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

Anna Wąchalska

 Image1

 

24 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyniosło swojego pluszowego przyjaciela. W imprezie uczestniczyła pani wicedyrektor J. Ślęzak oraz ,,Miś”. Odbyły się różnego rodzaju zabawy ruchowe i muzyczne. Na koniec dzieci zaśpiewały ,,Misiowi” piosenki, w których był głównym bohaterem. Misiu, dziękując za wspólną zabawę, wręczył każdemu dziecku słodki upominek, a następnie wykonane zostało zdjęcie. Ten wyjątkowy dzień był pełen uśmiechu i wspaniałej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, że mogły spędzić tyle czasu ze swoim pluszowym ulubieńcem.

Aurelia Bichta

 bezpieczna droga

 

30 listopada nasze przedszkole odwiedził pan policjant, który przekazał dzieciom podstawowe  zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomniał, jak prawidłowo poruszać się po ulicy i chodniku. Zwrócił również uwagę na to, jak ważne jest posiadanie elementów odblaskowych. Każde dziecko, pod czujnym okiem policjanta, z zachowaniem wszystkich zasad, przechodziło po pasach. Dziękujemy panom policjantom  za cenną wiedzę i przybliżenie specyfiki tak odpowiedzialnego zawodu.

Anna Sufin