2020 03 08 grosz

 

Na przełomie listopada i grudnia odbyła się w szkole i przedszkolu zbiórka pieniędzy w ramach akcji „Góra Grosza”. Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom, które doznały rozłąki lub tym, które są nią  zagrożone. Cała zebrana suma została przekazana Towarzystwu NASZ DOM. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się zebrać jeszcze większą kwotę. Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

Samorząd Uczniowski

. 2019 12 02 baterie 01

2019 11 dyskoteka 06

 

W naszej szkole dnia 28 listopada w godzinach 16: 30 – 19: 00 odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka dla klas IV –VIII. Późne spotkanie popołudniowe było okazją do integrowania społeczności uczniowskiej, zarówno tej młodszej jak i starszej. Zabawę uświetniły przeboje muzyki współczesnej i disco polo. Ponadto zabawa przebiegła w atmosferze wróżb i czarów. Przyczynili się do tego członkowie Samorządu Uczniowskiego, którzy przygotowali różnorodne wróżby. Zabawy i uśmiechu było wiele. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów z nadzieją, że spełni się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.

2019 gora 11 26 01

2019 10 groby 19

Listopad to miesiąc, w którym wspominamy zmarłych. Odwiedzamy groby naszych bliskich, modlimy się i zapalamy znicze. Pamięć o zmarłych jest elementem naszej tradycji i historii, którą należy pielęgnować i przekazywać uczniom.  We wtorkowe piękne i słoneczne popołudnie uczniowie klas ósmych wraz z opiekunami Wolontariatu i Samorządu Uczniowskiego uczestniczyli w akcji sprzątania grobów na cmentarzu w Starym Czarnowie. Uczniowie wyposażeni w sprzęt ogrodniczy z ochotą przystąpili do pracy grabiąc liście, myjąc i zamiatając pomniki. Sprzątano głównie groby zapomniane i zaniedbane, zapalając na nich symboliczny znicz. Akcja sprzątania grobów była okazją do wzbudzenia szacunku do tych, którzy odeszli oraz okazją do zadumy nad własnym życiem. Pięknie dziękujemy uczniom, nauczycielom i pracownikom za włączenie się w akcję zbiórki zniczy.

Wystarczy tak niewiele – tylko jeden znicz by zapalić pamięć !

 

su.jpg

Zarząd Samorządu Uczniowskiego

 

  • Przewodniczący:  Jan Borowiak
  • Zastępca: Paulina Pławska

 

Pozostali członkowie: Oliwia Adamiak, Patrycja Dabińska, Nikola Żygadło, Zofia Wydrzyńska, Gabriela Baranowska, Agata Błaszczyk, Julia Piotrowicz, Karolina Cieślicka.

 

Opiekun:  Marlena Piwowarczyk