powitanie wiosny

 

Wiosna to czas, kiedy przyroda budzi się do życia po długim zimowym śnie. Tegoroczne Powitanie Wiosny w naszej szkole odbyło się w nieco inny sposób niż zwykle. W związku z powrotem do nauki zdalnej uczniowie przywitali wiosnę w domach. Przeprowadzone zostały lekcje wychowawcze na temat: „ Jak wygląda powitanie wiosny na świecie?”. Klasy młodsze przygotowały wiosenne opaski, obejrzały film edukacyjny o oznakach wiosny. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku powitamy Wiosnę w tradycyjny sposób.

Opiekun Marlena Piwowarczyk

Życzenia od Samorządu Uczniowskiego

z okazji Dnia Kobiet

  8

Z okazji Dnia Kobiet wszystkim kobietom, dziewczętom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia, wszelkiej pomyślności, uśmiechu, samych słonecznych dni, spełnienia najskrytszych marzeń.

Samorząd Uczniowski

Opiekun Marlena Piwowarczyk

 20210215 082539

 

Poniedziałek 15 lutego upłynął w szkole w kolorach czerwieni, atmosferze przyjaźni i miłości. Uczniowie i nauczyciele ubrani w tym dniu byli na czerwono, a wszystko to z okazji Walentynek. Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową, która cieszyła się dużym zainteresowaniem.  Dużą atrakcją było zorganizowanie Fotobudki, gdzie można było sobie zrobić zdjęcie. Uczniowie klas IV – VIII włączyli się zdalnie ustawiając na MS Teams walentynkowe awatarki. Na następne Walentynki zapraszamy za rok.

Opiekun Marlena Piwowarczyk

.  2020 12 Desktop 01

Akcja MEN „Razem na Święta”

Okres przedświąteczny to najlepszy czas, aby okazać wsparcie osobom potrzebującym pomocy z naszej społeczności lokalnej. Szkolny Klub Wolontariatu  i Samorząd Uczniowski z Zespołu Szkół w Kołbaczu  przystąpili do akcji MEN „Razem na Święta”. Celem akcji jest zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Ze względu na stan epidemii, tegoroczna edycja akcji będzie miała nieco odmienny charakter.

W ramach akcji „Razem na Święta” nasi uczniowie:

- wykonają kartki z życzeniami świątecznymi, które wrzucą do skrzynek pocztowych swoich sąsiadów

- przekażą dary dla  zaprzyjaźnionego  Schroniska dla zwierząt bezdomnych w Choszcznie

Dzięki Wam, drodzy uczniowie, Święta Bożego Narodzenia staną się piękniejsze i radośniejsze.

 2020 12 Desktop 01

 

 

 

 

 

Samorząd Uczniowski zachęca do akcji „Daj się zobaczyć Mikołajowi!”

Załóż 4 Grudnia czapkę Mikołaja i włącz kamerkę na lekcji.

Pamiętaj -  czapka Mikołaja zwalnia od pytania.

 

     

      . 11.11  

Narodowe Święto Niepodległości

Święto Niepodległości – polskie święto narodowe – obchodzone jest co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli. Przez tak długi czas naszego kraju nie było, podzieliły go między siebie trzy mocarstwa: Austria, Prusy i Rosja. Nie było polskiego rządu, polskich szkół, ale byli Polacy, którzy nigdy nie zapomnieli języka polskiego. Im też zawdzięczamy odzyskanie wolności pod koniec I wojny światowej. Właśnie 11 listopada 1918 roku władzę nad wojskiem przejął Józef Piłsudski, wielki polski polityk  i mąż stanu. Do czasu wybuchu II wojny światowej obchodzono to święto tylko dwa razy – w roku 1937  i 1938. Potem wybuchła II wojna światowa i Dnia Niepodległości znowu nie było. Tym razem straciliśmy wolność na 5 lat. Po roku 1945, czyli po zakończeniu II wojny światowej, komunistyczne władze naszego kraju świętem państwowym uczyniły dzień 22 lipca, datę podpisania Manifestu PKWN, jako Narodowe Święto Odrodzenia Polski. I znów przez długie lata nie wolno było świętować 11 listopada. Dopiero 15 lutego 1989 roku Sejm przywrócił to święto pod nieco zmienioną nazwą: Narodowe Święto Niepodległości. Dzień ten jest wolny od pracy i zajęć szkolnych. Główne obchody, z udziałem najwyższych władz państwowych, odbywają się w Warszawie na placu Józefa Piłsudskiego, przed Grobem Nieznanego Żołnierza. W wielu miastach odbywają się uroczyste akademie i wieczornice. Narodowe Święto Niepodległości to ważne święto dla nas, Polaków. Pamiętajmy o wszystkich tych, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę, to dzięki nim, możemy cieszyć się wolną i niepodległą Polską.

W ramach Narodowego Święta Niepodległości zostały w naszej szkole podjęte następujące działania:

- szkolny konkurs plastyczny pod hasłem „ Mój Obraz Niepodległej”,

- akcja „ Szkoła do hymnu” .

Zachęcamy uczniów do obejrzenia prezentacji multimedialnej.

https://photos.app.goo.gl/bzXebJLhSkHS6gf49