P1050559

 

W poniedziałkowy poranek, 6 grudnia, w naszej szkole od rana kręciły się dzieci ubrane w piękne mikołajkowe czapki i świąteczne sweterki, a wszystko za sprawą akcji Samorządu Uczniowskiego „Czapka Mikołaja zwalnia od pytania”. Tego dnia członkowie SU odwiedzili w klasach uczniów, obdarowując każdego słodkim upominkiem przygotowanym przez Radę Rodziców. Tradycyjnie,  jak co roku, panował w tym dniu wyjątkowy, świąteczny klimat. Szkoda, że Mikołajki są tylko raz w roku!

.  Logo Szkoła PamiętaAkcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywa się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy bliskich zmarłych, jak i tych, którzy zapisali się na kartach naszej historii. W ten sposób powyższa inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności

 

su.jpg

Zarząd Samorządu Uczniowskiego

 

  • Przewodnicząca:  Gabriela Skrzypa
  • Zastępca: Łukasz Barczyński

 

Opiekun:  Marlena Piwowarczyk

 

 P1050301

29 września 2021r. przeprowadzone zostały w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego, poprzedzone  kampanią wyborczą oraz debatą, w trakcie której kandydaci przedstawili swoje programy wyborcze. W głosowaniu wzięło udział 103 uczniów z klas V –VIII, wybierając swoich przedstawicieli spośród 12 kandydatów.

Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwali opiekun SU i komisja wyborcza w składzie: Wojciech Sarnecki, Gabriela Baranowska, Zuzanna Tarka, Jagoda Banasik, Malwina Kurowska. Następnie przeliczono oddane głosy.

Podczas tajnego głosowania, spośród kandydatów do pracy w samorządzie, wybrano:

Przewodniczącą: Gabrielę Skrzypę z klasy VIII a

Z – cę przewodniczącego: Łukasza Barczyńskiego z klasy VII b

Gratulujemy zarządowi SU, życzymy wielu pomysłów i zapału do pracy w nowym roku szkolnym 2021/2022.

 P1050327

 

30 września br. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka pod hasłem „Mucha, krawat szyku doda niech trwa na kulturę  moda”. Uczniowie musieli zadbać o to, aby tego dnia  głównym elementem ich stroju była mucha lub krawat. Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim tym, którzy włączyli się do wspólnej zabawy! Męskiej części naszej szkoły jeszcze raz życzymy samych sukcesów, dużo uśmiechów i wiele radości!

. Dyplom