image 50443009

 

21 marca wesołym śpiewem i kolorowym przemarszem ulicami Kołbacza wypędziliśmy Zimę, a odszukaliśmy Wiosnę. Dzieci dowiedziały się o starym zwyczaju topienia Marzanny, a naszą przedszkolną, postanowiliśmy spakować i wysłać na zimną Antarktydę. Z tej okazji także, każda grupa przygotowała wiosenną pracę plastyczną oraz uczestniczyła w grach i zabawach wiosennych. W tym dniu, przedszkolaki obchodziły również Dzień Kolorowej Skarpetki, dlatego założyliśmy kolorowe skarpetki na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa. Każdy przedszkolak pamięta, że każde dziecko jest wyjątkowe.

Agata Baranowska

 Image4

 

Zdecydowanie, zabawy zimą mają swój niepowtarzalny urok. Jednak powinny być przeprowadzane w bezpieczny sposób z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. W naszym przedszkolu została zorganizowana wystawa dotycząca bezpiecznych zabaw na śniegu. Dzieci,  które wzięły udział w wystawie, przygotowały ciekawe prace  przedstawiające zasady bezpiecznego korzystania z uroków zimy, uprawiania sportów zimowych w sposób rozsądny i odpowiedzialny. Wykazały się niebywałą inwencją twórczą i pomysłowością. Zostały nagrodzone  przez panie dyrektor i wicedyrektor dyplomami i upominkami.

Aurelia Bichta

 3EB3D5E4 8C2B 4161 832C 30E8A753D07D

 

W marcu, wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w kolejnym już koncercie muzycznym w wykonaniu agencji artystycznej Pro Musica ze Szczecina. Koncert wzbudził duże zainteresowanie wśród dzieci i sprawił im wiele radości. Podczas spotkania, dzieci zapoznały się z wyglądem i brzmieniem trąbki, syntezatora i drzewa deszczu. Wysłuchały granych na nich utworów oraz uczestniczyły w zabawach przy muzyce. Taka zabawna forma rozwija u dzieci zainteresowanie muzyką oraz uwrażliwia na jej odbiór.

Anna Sufin

.  rekrutacja 03

                                            ZAPISY DZIECI DO PRZEDSZKOLA

 

                     Zgodnie z regulaminem i zarządzeniem Wójta Gminy Stare Czarnowo

Zarządzenie nr 8/2023     Zarządzenie nr 9/2023

 

od 06 marca 2023r. odbywa się rekrutacja dzieci do Przedszkola ,,Jarzębinka” w Kołbaczu. Rodzice dzieci aktualnie uczęszczających do przedszkola składają ,,Deklarację o kontynuowanie wychowania przedszkolnego”

Rodzice dzieci ubiegających się o umieszczenie dziecka w przedszkolu na rok szkolny 2023/2024  składają ,,Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola”

Wszystkie sześciolatki obejmuje obowiązek szkolny i rodzice również wypełniają  i składają wnioski do kl.0

 tabela przedszkole

  Regulamin, deklarację i wnioski do  pobrania na stronie internetowej

(zakładka: ”Przedszkole” - Rekrutacja) lub poniżej.

 W sytuacjach wyjątkowych  można pobrać z sekretariatu Zespołu Szkół w Kołbaczu.

regulamin       oświadczenie woli    deklaracja       wniosek      wniosek kl.0

 

 

 Image1

 

W ramach zajęć „Poznajemy zawody”, odbyło się spotkanie z weterynarzem. Mama Frania opowiedziała nam, czym zajmuje się na co dzień i pokazała wszystkie przyrządy i akcesoria niezbędne w jej zawodzie. Dzieci poznały specyfikę zawodu, dowiedziały się, jak dbać o zwierzęta oraz uświadomiły sobie, że zwierzęta to również żywe istoty, które niekiedy chorują i cierpią, dlatego także potrzebują lekarza.

Marlena Szymańska

 IMG 20230131 085040

 

W karnawale wszyscy urządzają bale. Tak też było w  naszym przedszkolu. 31 stycznia 2023r., w zorganizowanym balu karnawałowym, dzieci wcieliły się w księżniczki, wróżki, rycerzy, Batmanów i inne postacie ze swoich ulubionych bajek. Dzieci wspaniale bawiły się, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna muzyka zachęcała do tańca. Dziękujemy rodzicom i Radzie Rodziców za pomoc w zorganizowaniu balu i przygotowaniu strojów.

Urszula Smela