DSCF5459

 

Uczniowie klas 1-3 wzięli udział  w konkursie  plastycznym pod hasłem  "O higienie wiedzę mam i o zdrowie swoje dbam" organizowanym przez  Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Gryfinie.  Zadaniem uczestników  było przedstawienie w formie pracy plastycznej zasad higieny osobistej i zachowań zapobiegających narażeniu na czynniki chorobotwórcze tj. „Jakie zasady higieny stosować, żeby cieszyć się dobrym zdrowiem”. Odebranie nagrody odbyło się 18 maja w Gryfinie. Uczestnicy konkursu otrzymali upominki oraz zostali zaproszeni na zdrowy poczęstunek. Cieszymy się i gratulujemy wyróżnienia.  

Opiekun Renata Kaczała

 lekturiada

11 maja 2022r. odbyły się szkolne eliminacje do konkursu LEKTURIADA mające na celu wyłonienie najlepszego lektora wśród uczniów. Uczniowie czytali fragmenty lektury wybranej w drodze głosowania, które odbyło się 13 kwietnia 2022r. Najwięcej głosów zdobył utwór Ferenca Molnara pt.” Chłopcy z Placu Broni”. W dniach 08.05-11.05 odbył się Tydzień Bibliotek i w tym czasie jury wybrało najciekawszą interpretację fragmentu lektury. Laureatką została uczennica klasy IVb – HANNA JURGA, która będzie reprezentowała szkołę w Wielkim Finale Lekturiady 06 czerwca 2022r. w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale. W ramach 1 etapu konkursu nauczyciele języka polskiego współpracowali z Gminną Biblioteką Publiczną ze Starego Czarnowa i biblioteką szkolną, wspólnie podjęli szereg działań mających na celu promowanie czytelnictwa wśród uczniów.

     Koordynator konkursu Renata Raszczuk

 konkurs

Miło nam poinformować, że uczennice klasy 8a: Paulina Pławska, Gabriela Baranowska, Malwina Kurowska zajęły II miejsce zespołowo w etapie wojewódzkim XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Finał konkursu odbywał się w pięknej scenerii Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, a uroczystość wręczania nagród swoją obecnością zaszczycił Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego pan Olgierd Kustosz oraz Dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego pan Ryszard Mićko. Organizatorem konkursu był Zespół Parków Województwa Zachodniopomorskiego. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekun : Beata Zawadzka

 P1050776

11 Kwietnia 2022 r. odbyła się w klasach 1-3 kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego, tym razem pod hasłem „Przyroda w poezji”. W konkursie udział wzięło 25 dzieci. Uczestnicy oceniani byli w trzech kategoriach wiekowych. A oto zwycięzcy:

W klasie pierwszej:

I miejsce                             Nadia Żygadło

II miejsce                            Julia Polak

III miejsce                           Katarzyna Mordacz

W klasach drugich:

I miejsce                             Julia Górska

II miejsce                            Kacper Genszczak

III miejsce                           Malwina Bazylewicz

W klasach trzecich:

I miejsce                             Urszula Janowicz

II miejsce                            Oliwia Gumienna

III miejsce                           Wiktoria Mular

Gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów.

Opiekun Małgorzata Dąbrowska

  indeks
Z ogromną przyjemnością informujemy, iż Zuzanna Tarka,  uczennica klasy 8a, uzyskała  w roku szkolnym 2021/2022 tytuł FINALISTY Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów Szkół Podstawowych Województwa Zachodniopomorskiego organizowanego przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Opiekun: Magdalena Grzywacz

indeksMiło nam poinformować, że Paulina Pławska i Jagoda Banasik uczennice klasy 8a uzyskały w roku szkolnym 2021/2022 tytuł FINALISTY Konkursu Biologicznego dla uczniów Szkół Podstawowych Województwa Zachodniopomorskiego organizowanego przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekun Beata Zawadzka