turniej

 

19 maja uczniowie z klasy 4a i 4b: Kornel Miaczkowski, Amelia Bielerzewska, Hanna Kałucka, Maria Smalira, Borys Baranowski i Jan Sadowski reprezentowali naszą szkołę w Turnieju pod hasłem „Zdrowie i forma na piątkę” organizowanym w ramach podsumowania Kampanii Wojewódzkiej „Moja szkoła – zdrowa szkoła”. Organizatorem tego przedsięwzięcia był Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecinie we współpracy z Wydziałem Kultury Fizycznej i Zdrowia Uniwersytetu Szczecińskiego i Państwowi Inspektorzy Sanitarni. Głównym celem Turnieju była promocja zdrowego stylu życia. Całość wydarzenia podzielona była na dwie części: rywalizacja drużyn w formie wyścigów rzędów oraz Test Wiedzy. Nasi uczniowie uplasowali się na 4 miejscu! Serdecznie gratulujemy!

redagowała Sandra Grzeszczuk

 English around me

 

W naszej szkole odbył się konkurs językowy „English Around Me”, którego celem było pokazanie, jak często język angielski towarzyszy nam na co dzień. Zadaniem uczestników było odnalezienie wokół siebie angielskich nazw i wyrażeń, a następnie przetłumaczenie ich na język polski. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i spostrzegawczością. Dzięki konkursowi mogli przekonać się, że język angielski jest obecny niemal wszędzie i warto znać jego znaczenie. Konkurs był także świetną okazją do poszerzenia słownictwa.

redagowała Kaja Eiding 

komputer

KONKURS INFORMATYCZNY

W naszej szkole odbył się konkurs informatyczny „Z komputerem za pan brat”, w którym uczniowie klas IV–VI oraz VII–VIII mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę z zakresu technologii informacyjnej. Rywalizacja została przeprowadzona w dwóch kategoriach wiekowych:

kategoria I – uczniowie klas IV–VI

1 miejsce Antonina Podgórska 6b

2 miejsce Zofia Szczykała 5a

3 miejsce Michał Wąchalski 5a

kategoria II – uczniowie klas VII–VIII

1 miejsce Sebastian Kuciński 8a

2 miejsce Julia Nowak 8a

3 miejsce Sara Wcisło 8a i Maja Drwal 8a

Dziękuję wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i udział w konkursie.

redagowała Renata Wolna

 apel

 

W dniu 05.05 odbył się w naszej szkole apel porządkowy, który stał się doskonałą okazją do świętowania sukcesów naszych uczniów. Głównym punktem spotkania było wręczenie nagród i dyplomów za udział w ostatnich konkursach. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy pasji, wiedzy i zaangażowania! Mamy nadzieję, że Wasze sukcesy będą inspiracją dla pozostałych uczniów do brania udziału w kolejnych szkolnych wyzwaniach.

redagowała: Sandra Grzeszczuk

 gra terenowa

 

Dnia 24.04.2026 odbyła się gra terenowa z języka angielskiego, w której uczniowie mieli okazję połączyć naukę z aktywnością ruchową. Zadaniem uczestników było odczytanie wyrazów przedstawionych w formie obrazków, które znajdowały się po drugiej stronie boiska. Aby dotrzeć do celu, dzieci musiały pokonać niewielki tor przeszkód, co wymagało sprawności i zaangażowania. Następnie ich zadaniem było zapamiętanie słów oraz zapisanie ich w odpowiedniej kolejności na karcie drużynowej, podając angielskie odpowiedniki przedstawionych ilustracji. Gra była doskonałą okazją do utrwalenia słownictwa w praktyczny i atrakcyjny sposób, a jednocześnie dostarczyła dzieciom wiele radości i pozytywnych emocji.

Organizatorzy: Kaja Eiding, Sylwia Koziarska

redagowała: Kaja Eiding 

 IMG 20260424 095148

 

Z radością informujemy, że reprezentacja naszej szkoły w składzie: Maria Piekarska (kl. 8b), Amelia Gawrońska (kl. 7a) i Piotr Palus (kl. 6a) zajęła IV miejsce zespołowo w etapie wojewódzkim XXV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Finał konkursu odbył się w malowniczej siedzibie Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego nad Jeziorem Szmaragdowym – miejscem, które samo w sobie jest prawdziwą lekcją przyrody. Konkurs „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” od ponad 25 lat promuje świadomość ekologiczną i wiedzę przyrodniczą wśród dzieci i młodzieży. Dla naszych uczniów było to nie tylko sprawdzenie wiedzy, ale również okazja do aktywnego poznawania przyrody, pracy zespołowej i odkrywania fascynujących faktów o otaczającym nas świecie. Gratulujemy Marii, Amelii i Piotrowi! Życzymy dalszych sukcesów i kolejnych wspaniałych przyrodniczych przygód!

redagowała: Beata Zawadzka