dzien zyczliwosci

W dniach 20 – 25 listopada 2023 roku obchodziliśmy w naszej szkole „Tydzień życzliwości i pozdrowień”. Celem akcji było promowanie życzliwości i kultury osobistej na co dzień. W ramach działań zorganizowano: pocztę Życzliwości pod hasłem „Zatrzymaj się kolego i napisz coś miłego!”. Każdy z uczniów mógł napisać miłe słowo do kolegów i koleżanek, dla pracowników szkoły. Każda klasa na godzinie wychowawczej przygotowywała hasła związane z życzliwością i tolerancją oraz emotki z uśmiechniętymi buźkami. Ponadto braliśmy udział w zabawie „Cichy, życzliwy przyjaciel”, przeprowadzonej przez szkolnego psychologa. 21 listopada wszyscy uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły ubrani na żółto  lub z żółtym emblematem ubioru.  Tydzień upłynął nam w miłej i serdecznej atmosferze,  propagując uprzejmość i życzliwość na co dzień.

Opiekun SU Marlena Piwowarczyk

 Image7

 

Czwartek w naszej szkole przebiegał pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. Już od samego rana nasza szkoła zamieniła się w miejsce czarów i magii. Członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali wróżby dla całej społeczności szkolnej. W tym dniu nasz korytarz zmienił się w „salę wróżb”, w której uczniowie mogli dowiedzieć się, co ich czeka w przyszłości. Słodką atrakcją i ciekawym pomysłem na ten dzień była sprzedaż ciasteczek z wróżbą, prowadzona przez Radę Rodziców we współpracy z SU. Udało się sprzedać 250 sztuk ciastek. W każdym z nich można było znaleźć przepowiednię lub złotą myśl. Kolejna okazja do szaleństw już w karnawale.

Opiekun SU M. Piwowarczyk

 

. BohaterON grafika

Nasza szkoła, po raz kolejny, bierze udział w ogólnopolskiej akcji upamiętniającej uczestników Postania Warszawskiego. Podczas lekcji historii, języka polskiego pogłębiamy wiedzę historyczną, ale również kształtujemy postawy patriotyczne młodego pokolenia. Dodatkowo, w ramach projektu zachęcamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli do umieszczania na stronie „Dumni z Powstańców” pamiątkowych wpisów z indywidualnymi życzeniami dla uczestników walk w 1944 roku. Dumni z Powstańców – wpis, to nowe wirtualne miejsce pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim.

Strona https://wpis.dumnizpowstancow.pl/dodaj-wpis pozwala każdemu użytkownikowi na dodanie własnych treści: tekstu, zdjęcia lub nagrania wideo. Każdy indywidualny wpis to cegiełki w budowaniu narodowej świadomości o ludziach, którzy poświęcili swoją młodość, nierzadko również zdrowie i życie, abyśmy dzisiaj mogli żyć w wolnym kraju. Pokażmy, że jesteśmy z dumni z Powstańców Warszawskich.

Opiekun SU Marlena Piwowarczyk

. Święto Dyni ogłoszenie

. zyczenia

 Image2

 

W czwartek, 28 września br. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, organu będącego głosem wszystkich uczniów, ale również pomysłodawcą różnych szkolnych działań. W głosowaniu wzięło udział 82 uczniów, którzy wybierali swoich przedstawicieli spośród 9 kandydatów. Komisja wyborcza w składzie: Oliwia Szpilczyn, Pola Małecka, Gabriela Czajkowska, Julia Kukawka i Błażej Radtka czuwali nad prawidłowym przebiegiem głosowania. Po zakończonym głosowaniu, komisja podliczyła głosy. Cały przebieg wyborów monitorował opiekun SU pani Marlena Piwowarczyk.

Podczas tajnego głosowania, wybrano:

  1. Przewodniczącą: Maję Bąbel z klasy VIIIa
  2. Zastępcę przewodniczącej: Judytę Radtke z klasy Va

Ponadto w skład SU, jako jego członkowie, weszli: Wiktoria Mular, Urszula Janowicz, Alicja Jakubowska, Nadia Marczak, Matylda Kotwicka, Emilia Iwanow, Angelika Lewandowska.

Gratulujemy serdecznie ! Dziękujemy za zaangażowanie członkom Komisji Wyborczej, kandydatom do SU oraz wszystkim uczniom, którzy brali udział w głosowaniu.

Opiekun SU M. Piwowarczyk