|
|
10 grudnia 2025 roku odbył się finał XXX edycji konkursu przyrodniczego „Znam SZPK – Puszcza Bukowa”, który od lat przyciąga pasjonatów przyrody i ekologii. Uczniowie rywalizowali w trudnych zmaganiach związanych z wiedzą o Szczecińskim Parku Krajobrazowym, a także o jego walorach przyrodniczych, historycznych i kulturowych. Konkurs stanowi doskonałą okazję do pogłębienia wiedzy o tym niezwykle cennym obszarze przyrodniczym, który jest jednym z najważniejszych terenów chronionych w regionie.
Reprezentacja naszej szkoły w składzie Agata Dudzińska, Julia Górska z klasy 6b oraz Zofia Baranowska z klasy 5a wzięła udział w finale, zmagając się z wieloma trudnymi pytaniami dotyczącymi m.in. flory i fauny Puszczy Bukowej, jej historii oraz kulturowego znaczenia tego unikalnego miejsca.
Szczególną atrakcją tegorocznego konkursu był konkurs fotograficzny, ogłoszony przez Nadleśnictwo Gryfino, w którym uczestnicy mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności fotograficzne, uwieczniając piękno Puszczy Bukowej. Komisja konkursowa, zwracając szczególną uwagę na wartość artystyczną i przyrodniczą nadesłanych prac, zdecydowała się nagrodzić wszystkie fotografie uczestników, oprawiając je w pamiątkową ramkę.
Gratulujemy reprezentantkom naszej szkoły, które wykazały się ogromną wiedzą i zaangażowaniem. Mamy nadzieję, że ich przykład stanie się inspiracją dla innych do zgłębiania tajników przyrody.
Opiekun Beata Zawadzka