2020 05 18 prezent JP 02

 

W życiu każdego z nas są osoby, czasy i miejsca, które chętnie wspominamy, gdyż pozostawiły w nas trwały ślad, a wspomnienie o nich stanowi dla nas przepiękny skarb, który nosimy w naszych sercach. Setna rocznica urodzin Karola Wojtyły, papieża z naszej Ojczyzny, jest doskonałą okazją dla wszystkich  nas, aby wyrazić wdzięczność Bogu za dar Jego Osoby, za blisko 27 lat Jego niezapomnianego pontyfikatu, podczas którego odwiedził tyle miejsc , wnosząc wszędzie powiew nadziei, wiary i miłości. Mieliśmy zaszczyt gościć Go także w Szczecinie - 11 czerwca 1987 roku. 700 000 wiernych na Jasnych Błoniach wysłuchało Jego homilii i było świadkiem koronacji figury M.B. Fatimskiej dla sanktuarium na os. Słonecznym. Uczniowie naszej szkoły przygotowali prezent dla Karola Wojtyły z okazji Jego urodzin. Zachęcam serdecznie do obejrzenia ich najciekawszych prac i prezentacji o Wielkim Rodaku. W tym trudnym okresie warto wspomnieć Papieża z Polski, który przekroczył próg nadziei i nas współczesnych zaprasza do tego swoim życiem i modlitwą w domu Ojca.

Anna Pomorska, Agnieszka Cieślicka